Вечірній Київ (газета) про ДП Наш Дім (2012.11)

Гости с подобными проблемами, другие "погорельцы", советчики

Вечірній Київ (газета) про ДП Наш Дім (2012.11)

Сообщение Tracker » 20 ноя 2012, 14:24

Батареї – у заручниках міністерства
Изображение

З кожним днем дедалі холоднішає, опалювальний сезон у Києві успішно розпочався, однак не завжди все відбувається як належить у плановому режимі.

І мова не про аварії на теплотрасах чи у самих будинках – справа у посадовій бездіяльності та спробах нажитися на мешканцях відомчих будинків і гуртожитків, які у підсумку опинилися в заручниках у юридичних суперечок, та отримали тепло лише завдяки втручанню Київміськдержадміністрації. – 26 будинків та 3 гуртожитки, що знаходяться у розпорядженні підпорядкованого Міністерству промислової політики державного підпримства «Наш дім», цієї зими могли залишитися без опалення, у декількох будинках досі не підключено гарячу воду, – розповів «Вечірці» Олександр Мазурчак, перший заступник голови КМДА. – Причина – борги, що накопичилися за декілька років перед постачальниками комунальних послуг, насамперед «Київенерго».

У січні поточного року розпочалася процедура банкрутства ДП «Наш дім», Міністерство юстиції призначило санатора, який мав представити план санації підприємства – або вивести його з кризового стану, або провести ліквідацію. За словами Олександра Мазурчака, щойно з’явилися ознаки складної ситуації у «Нашому домі», КМДА звернулася до Мінпромполітики з пропозицією передати будинки до комунальної власності міста. Однак санатор у свою чергу запропонував передати будинки на обслуговування іншому підприємству – «Експобудгруп», і хотів не розраховуватися з кредиторами, а зробити переуступку боргу перед «Київенерго» одній харківській фірмі, їй же передати нежитлову нерухомість у будинках. Однак такий план санації рада кредиторів не погодила.

– Більше того – майже 1,2 млн грн, які люди платили з початку року за комунальні послуги, перераховано наперед компанії «Експобудгруп» за послуги, які ще не надавалися, – розповів він. – А це приблизно на 6 місяців наперед! Ми звернулися до санатора, аби ці кошти було повернуто та передано «Київенерго», цим вже займається прокуратура, порушено кримінальну справу.

Також ми звернулися до Мін’юсту, аби замінити санатора. Питання погоджено, залишилося лише затвердити це рішенням суду. Причинами ж накопичення боргів у понад 3,5 млн грн він назвав неефективне управління ДП «Наш дім». Коли постало питання про перехід на ринкові умови, і у Києві було переглянуто тарифи на комунальні послуги, підприємство лишило занижені тарифи і почав накопичуватися борг – адже і сміття вивозиться, і ліфти обслуговуються, і тепло надходить. До того ж є й борги самих людей – оскільки ДП «Наш дім» не працювало з ними належним чином. А чим менше надходить коштів – тим гірша якість комунальних послуг, і люди платять ще менше.

– Справжня причина, чому міністерства тримаються за будинки та гуртожитки – це розташовані у них нежитлові приміщення, які можна здавати в оренду або приватизовувати на власний розсуд, – пояснив Олександр Мазурчак. – Адже у нас і щодо оренди проводяться конкурси, і сплачені людьми гроші йдуть за призначенням.

На сьогодні всі будинки підключено до теплопостачання завдяки домовленості з «Київенерго», однак у 7 немає гарячої води. Умова підключення проста – щойно буде укладено договори з «Київенерго» та люди зможуть розраховуватися за комунальні послуги через розрахунковий центр ГІОЦ, а не через ДП «Наш дім», воду буде підключено.

Григорій Мельничук melnychuk(^а ) eveningkiev.com
прочитало 107 человек


http://eveningkiev.com/ua/19009/art/1352918241.html
Вечірній Київ (газета), 15 листопада 2012 року, четвер, №117 (19009)
Tracker
Администратор
 
Сообщений: 24
Зарегистрирован: 23 окт 2012, 00:26

Вернуться в Гости и сострадальцы

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron